بیستمین دوره نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی تهران ۱۳۹۹

بیستمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی همانند سال‌های گذشته به همت انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در تاریخ 5 تا 8 دی ماه سال جاری با حضور بیش از ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی و با رعایت کامل اصول و پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، این نمایشگاه  با مجوز از سازمان توسعه وتجارت ایران و با همکاری شرکت سهامی نمایشگاه‌ها از تاریخ ۱۶/۶/۹۹ فعالیت خود را از اواسط شهریورماه آغاز و تاکنون ۲۸۰ شرکت داخلی با متراژ ۳۲۰۰۰ مترمربع جهت حضور در این رویداد بزرگ صنعتی کشور برای نمایش توانمندی‌های تولیدی و صادراتی خویش ثبت نام و اعلام آمادگی نموده‌اند و شرکت‌های داخلی وخارجی  بسیار دیگری در صف ثبت نام هستند.

شایان ذکر است این نمایشگاه همچون سال‌های گذشته در سالن‌‌های ۳۸ – A38- –B38 -35-1/31 -2/32 -1/44 – ۲/۴۴ – ۴۰ -۴۱- ۵ – ۶ – ۷ – ۲۷ و فضاهای باز نمایشگاهی از تاریخ ۱۱ الی ۱۴ آذرماه سال جاری شاهد درخشش آخرین دستاوردها و محصولات تولیدی صنعتگران ایرانی در سال مزین به «جهش تولید» خواهد بود.

انجمن صنایع لوازم خانگی ایران تشکلی است با سابقه بیش از سه‌دهه فعالیت هدف‌گرا، مؤثر و بهره‌مند از خردجمعی که با برخورداری از مدیریت دانش‌محور و جامع‌نگر، کارنامه‌ای موفق ازعملکردهای نهادی و سازمانی را در متن و حافظه جامعه صنعتی معاصر ثبت کرده است.

 این تشکل روند توسعه سازمانی و تکاملی خود را با «عناوین شورای سازندگان وسایل گازسوز و سیلندر گازمایع» و «شورای صنایع گاز و لوازم خانگی» پشت سر گذاشته و اکنون با نام «انجمن صنایع لوازم خانگی ایران» فعالیت‌های پرافتخار خود را تداوم می‌دهد؛ تشکلی که با احساس مسئولیت در برابر نیازهای صنعت لوازم خانگی، در شرایط گوناگون و با پایبندی به رسالت خویش در رفع مشکلات این صنعت و گذر از بحران‌ها همواره کوشا بوده و دوران نوین فعالیت خود را به استناد بند«ک» ماده (5) قانون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران مصوب 15/12/69 و تحت نظارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ادامه می‌دهد.

اهداف انجمن

تقویت روحیه تشکل‌گرایی و ترویج فرهنگ احترام گروهی و بهره‌گیری از خردجمعی- ترویج و توسعه مدیریت دانش‌محور در صنایع لوازم خانگی- ارتقاء سطح فرهنگ صنعتی در جامعه صنعتگران عضو انجمن- شناسایی و بررسی مشکلات اساسی و نقاط ضعف و قوت صنعت لوازم خانگی به‌منظور برنامه‌ریزی جامع در راستای توسعه و رشد کمی و کیفی صنعت مذکور و صنایع وابسته- افزایش بهره‌وری فرآیند تولید- بهینه‌سازی مصرف انرژی، ارتقاء کارایی و افزایش راندمان در صنایع لوازم خانگی- تمهید شرایط و امکانات مناسب و مطلوب تولید رقابتی در راستای توسعه بازار لوازم خانگی در داخل و خارج از کشور با بهره‌گیری از استاندارد‌های ملی، بین‌المللی و دانش فنی پیشرفته- توسعه و تعمیق پیوند بین علم و صنعت در واحد‌های صنعتی.

مواردی از اصول وظایف نهادی انجمن

>  همکاری با کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای‌اسلامی ایران و اظهارنظر درخصوص مسائل مطرح در کمیسیون و ارائه پیشنهادات لازم.

>  توسعه سایت انجمن متناسب با فعالیت‌های این تشکل در بخش‌های اطلاع‌رسانی، آموزشی، ترغیبی و ترویجی.

>  بررسی، تحقیق و شناخت نیاز‌های جامعه و طبقه‌بندی انواع مختلف لوازم خانگی مورد نیاز هماهنگ با الگوی مصرف جامعه.

>  تحقیق و بررسی راه‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی در تولید و استفاده از لوازم خانگی و همکاری همه جانبه در این زمینه با سازمان‌های ذیربط و تهیه دستور‌العمل یا طرح‌های لازم در این زمینه.

>  همکاری با وزارت صنعت، معدن و تجارت و بررسی مقررات و مسائل مربوط و ارائه پیشنهادات در راستای رفع موانع رشد صنایع لوازم خانگی و کمک به توسعه کمی و کیفی این صنعت در بستر سازمانی وزارتخانه مذکور.

>  همکاری با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران- شوراها و اتاق‌های مشترک و دیگر نهادهای وابسته به اتاق مذکور.

>  تقویت واحد‌های تحقیق و توسعه در شرکت‌های تولیدکننده صنایع لوازم خانگی.

>  جمع‌آوری، سازماندهی و ارائه دانش روز و آخرین روش‌ها در زمینه تولید لوازم خانگی.

>  ترویج و اشاعه مدیریت بازاریابی نوین و ارتباط با مشتری.

>  ترویج و تعمیق فرهنگ خدمات فروش.

>  تلاش برای ساماندهی توان صنعتی تولیدکنندگان در راستای رشد صادرات.

>  مشارکت در تصمیم‌سازی‌ها و بررسی پیش‌نویس قوانین و مصوبات مرتبط با تولید و صادرات کالا‌ها و خدمات در جهت هدایت تصمیم‌گیری‌های قانونی به سمت منافع صنعت.

>  شناسایی سازمان‌های هم نهاد و امضاء تفاهم‌نامه همکاری با سازمان‌های مذکور در زمینه‌های فنی، آموزشی، تحقیقاتی و دیگر موضوعات مرتبط با حوزه فعالیت انجمن در سطح مؤسسات دولتی، خصوصی، تشکل‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز علمی.

>  ایجاد ارتباط با بانک‌ها و سازمان‌های اعتباری کشور و همچنین سازمان‌های مالی و پولی بین‌المللی در قالب قوانین جمهوری‌اسلامی ایران و تمهید زمینه اعطاء و اخذ تسهیلات مالی برای اعضاء انجمن در جهت توسعه فعالیت‌های واحدهای تولیدی.

>  تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش‌هایی که زمینه افزایش صدور کالا‌ها یا خدمات موضوع فعالیت انجمن را فراهم می‌کند.

>  تلاش برای افزایش دسترسی به‌بازار‌های جهانی کالا‌ها یا خدمات صادراتی موضوع فعالیت انجمن و ایجاد فرصت‌های مناسب برای اعضاء انجمن جهت ورود به ‌این بازار‌ها.

>  معرفی اعضاء به ‌وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف جهت استفاده از خدمات و تسهیلات قابل ارائه.

>  ارائه پیشنهادات اجرایی جهت رفع مشکلات تولید و صادرات (کالا‌های موضوع فعالیت انجمن) به ‌نهاد‌ها، سازمان‌ها و وزارتخانه‌های ذیربط.

>  برنامه‌ریزی و برگزاری همایش با موضوعات مربوط با حوزه فعالیت انجمن در تهران یا شهرستان‌ها.

>  انتشار ماهنامه آموزشی- فنی- تخصصی «پیک‌شورا».

>  انتشار کتب- مجلات و جزوات آموزشی و بروشورهای اطلاع‌رسانی.

>  تحقیق و بررسی زمینه‌ها و مسائل موجود به تمهید حداکثری امکانات تولید قطعات مورد نیاز صنعت لوازم خانگی در داخل کشور.

>  جمع‌آوری و مطالعه دقیق لوایح، قوانین، مقررات، مصوبات، دستور‌العمل‌ها و بخشنامه‌های مربوط به‌ تأسیس، اداره، تولید و توزیع محصولات لوازم خانگی و صنایع وابسته به‌منظور شناخت سیاست‌ها و برنامه‌های دولت و انعکاس موارد به ‌اعضاء در جهت آشنایی بیشتر صنعتگران با ضرورت‌ها و اولویت‌های قانونی و ترغیب این گروه به رعایت موارد مذکور.

>  بررسی وضعیت بازار لوازم خانگی در زمینه عرضه و تقاضا و تهیه گزارشات لازم.

>  مطالعه و شناخت حـدود و انواع وظایف و تکالیف سازمان‌های ذیربط و برقراری ارتباط مستمر و مؤثر با این نهادها و برنامه‌ریزی و انجام اقدامات لازم به‌منظور جلب همکاری سازمان‌های مذکور در جهت حمایت از صنایع لوازم خانگی و ایجاد تفاهم و هماهنگی.

>  برگزاری نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی و قطعات وابسته و دیگر موضوعات مرتبط با این صنعت در ایران و عند‌اللزوم احداث سالن و فضای مناسب نمایشگاهی و مشارکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی یا اختصاصی در خارج از کشور.

>  ارائه مشورت به واحدهای تولیدی عضو انجمن در زمینه‌های کنترل کیفیت، تحقیق و توسعه و اجرای مقررات استاندارد.

>  تهیه و تدوین استاندارد‌های کارخانه‌ای مورد نیاز صنایع تحت پوشش.

>  تهیه و تدوین و بازنگری استاندارد‌های ملی مربوط به لوازم خانگی با اخذ مجوزهای لازم.

>  بررسی کارشناسی مسائل واحدهای تولیدی عضو و ارائه پیشنهادات و راه‌حل‌های عملی در راستای رفع کمبود‌ها و نارسایی‌ها.

>  همکاری با دستگاه‌های اجرایی و مسئول برنامه‌ریز در تأمین مواد اولیه تولید و حضور در مراحل توزیع واحدهای عضو براساس نیاز واقعی کارخانجات مبتنی‌بر میزان تولید و سایر ضوابط مقرر و مصوب.

>  ترویج و تعمیق فرهنگ کیفیت‌گرایی در راستای ارتقاء کیفیت محصولات صنایع لوازم خانگی در حد استانداردهای مطلوب داخلی و بین‌المللی.

>  ترویج و ترغیب تولیدکنندگان به بهره‌برداری از فضای آزمایشگاهی در کنترل کیفیت مواد اولیه، قطعات مصرفی و فر‌آورده‌های صنعتی در واحدهای تولیدی عضو و مساعدت در تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه‌ها.

>  هدایت ‌واحد‌ها به التزام به اصول کاهش هزینه‌ها، بهبود روش‌ها، ارتقاء، راندمان و بهره‌وری نیروی کار.

>  ترویج و تعمیق فرهنگ تخصص‌گرایی.

>  ترویج و تعمیق فرهنگ مدیریت.

>  ترویج و تعمیق فرهنگ آموزش و اجرای دوره‌های آموزشی برای مدیران، مسئولان و دیگر کارکنان واحدهای صنعتی در کلیه رشته‌ها و موضوعات مرتبط.

>  برگزاری دوره‌های آموزشی فنی‌حرفه‌ای برای کارگران شاغل در صنایع لوازم خانگی به‌منظور ارتقاء مهارت این گروه و افزایش بهره‌وری در کارخانجات.

>  ترویج و توسعه فرهنگ ایمنی نزد مصرف‌کنندگان لوازم خانگی از طریق تدوین و اجرای برنامه‌های آموزشی.

>  ترویج و توسعه فرهنگ استفاده از تولیدات ملی.

>  مشارکت در بررسی و تدوین ضوابط مربوط به صنعت لوازم خانگی و صنایع وابسته از طریق حضور در جلسات سازمان‌های مختلف.

>  ارائه نظرات کارشناسی به سازمان‌های ذیربط دولتی در تنظیم، تدوین و اجرای صحیح قوانین کار، استاندارد، ضوابط بیمه‌های اجتماعی، کارآموزی، قوانین مالی و مالیاتی کشور و موارد دیگر.

>  بررسی و اعلام نظر درخصوص شرایط صدور مجوز تأسیس واحدهای صنایع لوازم خانگی، تعیین ظرفیت و دیگر موارد مرتبط براساس اقتضائات زمانی و مکانی.

>  همکاری با مسئولین متولی در بررسی شرایط و تدوین برنامه‌های توسعه واحدهای موجود و کمک به مطالعه پروژه‌های تأسیس یا تغییر ظرفیت واجدهای تولیدی متناسب با نیازهای مناطق مختلف کشور.

>  همکاری با دانشگاه‌ها، مؤسسات علمی، تحقیقاتی، آموزشی و صنعتی کشور در راستی تکوین و تعمیم تکنولوژی جدید در کشور.

>  بررسی زمینه‌ها و عوامل مؤثر در مورد نصب، تعمیرات و نگ هداری لوازم خانگی و تهیه و تدوین معیارهای مربوط.

>  اجرای دوره‌های آموزشی و انتشار نشریات موضوعی برای حوزه‌های تعمیر و توزیع لوازم خانگی.

>  عضویت در دیگر تشکل‌های صنعتی، اقتصادی و مؤسسات علمی، تحقیقاتی مربوط با فعالیت‌های انجمن و همکاری در راستای هم‌افزایی.

>  تشکیل کمیسیون‌های تخصصی در انجمن.

>  ارائه خدمات کارشناسی در حیطه لوازم خانگی به ‌اشخاص حقیقی و حقوقی.

edit
نوشتهٔ پیشین
گرامیداشت روز دانشجو ۱۳۹۹
نوشتهٔ بعدی
شب یلدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم