گرامیداشت روز دانشجو ۱۳۹۹

در چنین روزی در سال 32 سه دانشجو در محل دانشگاه تهران به نامهای مصطفی بزرگ نیا، احمد قندچی و آذر(مهدی) شریعت رضوی در یک حرکت جمعی دانشجویی اعتراضی در راه مبارزه با استعمار خارجی و استبداد داخلی، جانشان را تقدیم این مسیر کردند.

دانشجو وقتی در محیط دانشگاه قرار می گیرد علاوه بر طی کردن واحدهای درسی، شخصیت، منش و رفتار توسعه یافته ای پیدا می کند و به نوعی به یک شهروند کاملاً آگاه و مسئول برای پسادوران دانشجویی، تبدیل می شود؛ این، همان است که در مباحث جامعه شناسی توسعه تحت عنوان «شخصیت توسعه گرا»، از آن اسم برده می شود.

به دیگر سخن، دانشجو در مسیری قرار می گیرد که هم کسب دانش در آن محقق می شود و هم کسب بینش و به نوعی، «دانش» و «بینش»، همراه یکدیگر و مکمل همدیگر باید باشند.

هر سال نیز به صورت حضوری، آیین گرامیداشت روز دانشجو با استقبال گسترده دانشجویان دانشگاههای کشور در این دانشگاهها برگزار شده است.

اما امسال، به علت شیوع بیماری کرونا (کووید 19)، متأسفانه آیین مربوطه از نوع حضوری و با همان هیجانات و شور و شوق های حضوری دانشجویان نیست اما بسیاری از دانشگاههای کشور از جمله دانشگاه لرستان، تلاش کرده اند این آیین، نه تعطیل (به علت شیوع کرونا)، بلکه به صورت مجازی (غیرحضوری) بر مبنای پرسش و پاسخ تشکل های دانشجویی با هیئت رئیسه دانشگاه ها، برگزار شود.

edit
نوشتهٔ پیشین
انواع اسپیکر
نوشتهٔ بعدی
بیستمین دوره نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی تهران ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم